Pruszków - moje miasto i ogród działkowy
Pruszków - moje miasto i ogród działkowy
Ochrona roślin

Ogrodowe poradyOgrodowe porady sprowadzają się do materiałów, w formie plakatów, przesłanych kilka lat temu do ogrodów przez PZD. W internecie jest wiele porad na każdy temat, więc zamieszczanie ich tu sprowadzałoby się do ich powielania. W kalendarzu upraw i pielęgnacji odnośniki przy poszczególnych miesiącach prowadzą do stron PZD, gdzie sa zamieszczane bieżąco również inne porady dotyczące pielęgnacji ogrodów.

 Kalendarz upraw      Cięcie drzew i krzewów     Ochrona roślin     Co i jak Kompostować 

Ochrona roślin  

Kliknij aby wyswietlić planszę. W tabeli opisano szkodniki jabłoni, gruszy, śliwy, winorośli, orzecha, porzeczki, czereśni, wiśni i maliny.  Szczegóły.

 
Kliknij aby wyswietlić planszę. W tabelach podano preparaty do zwalczania szkodliwych owadów i roztoczy, środki do zwalczania ślimaków, gryzoni i inne substancje i metody stosowane w ochronie roślin przed szkodnikami. Szczegóły.

 
Kliknij aby wyswietlić planszę. Tu omówiono choroby występujące na drzewach owocowych, pestkowych, orzecha włoskiego i laskowego, winorośli oraz krzewów agrestu i porzeczki. Szczegóły.

 
Kliknij aby wyswietlić planszę. Tu omówiono środki ochrony roślin zwalczających choroby na wyżej wymienionych drzewach i krzewach owocowych, a także na warzywach,  jagodach i roślinach ozdobnych. Szczegóły.


Regulamin o ochronie roślin.

 1.Działkowiec zobowiązany jest do zwalczania na użytkowanej działce chorób i szkodników roślin oraz chwastów.
 2.Działkowiec może stosować na działce chemiczne zabiegi ochrony roślin wyłącznie preparatami dopuszczonymi do obrotu.
 3.Zabieg, o którym mowa w ust. 2, może być przeprowadzony tylko w przypadku, gdy możliwym jest zapewnienie bezpieczeństwa dla ludzi i upraw ogrodniczych zarówno na własnej działce, jak i działkach sąsiednich.
 4.Przed zastosowaniem środków ochrony roślin działkowiec zobowiązany jest do poinformowania o tym sąsiadów podając nazwę preparatu, okres karencji i datę przeprowadzenia zabiegu

Powrót do strony głównej

  Moje miasto i ogród działkowy - Pruszków,  stanowi trzecią część mojej witryny będącej przyczynkiem do zachowania od zapomnienia dostępnej wiedzy o naszych małych Ojczyznach.        
   Witryna stanowi mój emerycki dorobek, w tym zakresie i obejmuje:
   1. Moje strony rodzinne - Dawne Laliny, zamieszkałe rodziny, ich zajęcia, zwyczaje i genealogia.
   2. Moją  familię - Sabakowie i spokrewnione rodziny.
   3. Moje miasto zamieszkania - Pruszków - moje miasto i ogród działkowy   

  Uwagi oraz dodatkowe informacje i materiały dotyczące strony najlepiej przesyłać bezpośrednio na: mój adres.